Eheim Classic 250 2213

материали и дискусии относно канистри, външни филтърни помпи, филтърни глави, биофилтри, гъби и др.
Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 142 times
Been thanked: 72 times

Eheim Classic 250 2213

Мнение от Ivan Valkov » 18 авг 2020 21:40

Здравейте колеги,
От около 2 години използвам въпростния филтър. Интетрсното е че наблюдам бързо падане на дебита който така или иначе не е особено голям. Филтъра е изряден от към ротор, перка ос, както и тръбите са чисти. Наблюдавам интересен феномен че ако не го отворя повече от два месеца и аквата брадясва. Като филтриращ материял има префилтър от едропореста гъба, след това оригиналната синя по финна гъба, 1 литър Сера Сипопакс и 1 литър. керамика наподобяваща грунд едра фракция. Въпреки че това е доказъл се филтър днес при замерване след почистване сметката показа 264л/ч или 11 литра за 2.25 минути( за по лесна сметка смятам 2 минити и половина). Та един литър повече или по - малко не е от значение но на мен ми се виждат малко за 72 литра аквариум по външен или около 60-65 литра чиста вода. Мисля че и точно филтъра ми изиграва периодично проблем с брада в този аквариум. Малкия изкара 3 месеца без филтрация и с същите китки проблем с брата точно там нямам и не съм имал.... А в по-големия периодично се появява тая гад.

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 21:17
Has thanked: 30 times
Been thanked: 116 times

Мнение от niki_o » 24 авг 2020 18:17

В малкия е изкарал без брада заради липсата на филтрация-нямало е кой да разнася хранителните вещества.Брадата обича да живее на течение,за това и почти винаги се появява първо на изходящата тръба на канистъра.
А относно Ехаима-то аз подобен не бих,а и не съм слагал на аквариум над 30л. В деиствителност се справя в биологичната филтрация така като си го заредил,но механичната му куца защото незавихря добре водата и да засмуква акитата ,пък и да засмучи му е малко материяла.На 54 литровия ми Лоутех канистъра е с 15 литра кофа.....а същия канистър е работил и на 30 литра аквариум.За съжаление по трудния начин разбрах че аквариумите немогат да се гледат както едно време и обема филтрация сега е направо решаващ ;)
These users thanked the author niki_o for the post:
Ivan Valkov
Rating: 16.67%

Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>

Мнение от Ivan Valkov » 25 авг 2020 20:27

Ако неми беше новата мания по колела щях да бодна аз едно OASE 250

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>

Мнение от niki_o » 26 авг 2020 22:16

Ivan Valkov написа:
25 авг 2020 20:27
Ако неми беше новата мания по колела щях да бодна аз едно OASE 250
Ами поне щеше да дадеш един отзив от първа ръка за този филтър ,че аз все още ......така да кажем го смятам за безмислено скъп и не толкова добре замислен,но това мнение идва само от разглеждането му,не и от употребата ;)
Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>

Мнение от Ivan Valkov » 27 авг 2020 16:22

Абе щом именити скейпъри го ползват няма да е лош пък но пък наистина цената е добра. Гледам @Blagovest.plachkov продава един Fluval 206 или 205 беше та и това го мисля като успоредна работа с Classica.

Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>

Мнение от Ivan Valkov » 30 авг 2020 16:58

Колеги как мислите с два Ehem ckassic 250 или с един филтър 700 l/h ще е по добре за да мога да засиля малко механичната филтрация?

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>

Мнение от niki_o » 30 авг 2020 18:53

Два е по-добре.Винаги може поотделно да ги чистиш и дори да е основно ,то другия ще потдържа аквариума стабилен.Пък и двата всмукателя в двата края на аквариума са си предимство ;)
Недостатък са многото тръби,но се свиква :lol:

Отговори

Върни се в “Филтрация на аквариуми”