Аквариума на Никиту

Аквариумите на нашите потребители

Gr_aqua
<<ентусиаст>>
Регистриран: 08 ное 2019 09:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 62 times
Контакти:

Re: Аквариума на Никиту

Мнение от Gr_aqua » 10 фев 2020 19:35

Ники, защо полянковите се заравят под грунда? Имаш ли идея? Преди време имах същия проблем с HCC и така и не разбрах защо така ставаше. Изведнъж се оправи и тръгна нормално.

Потребителски аватар

Topic author
niki_o
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 21:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 88 times

Мнение от niki_o » 10 фев 2020 20:59

Ами моето обяснение е силно осветление и светопропусклив грунд. И в 126 литровия Монтекарлото първо направи плътен килим под Манадото а чак след това се появи и отгоре.И тука е така-при смяна на вода като разбутам грунда е плътно отдолу,но после пак грунда си се връща. Нищо ,аз небързам :)
These users thanked the author niki_o for the post:
Gr_aqua
Rating: 16.67%

Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 111 times
Been thanked: 53 times

Мнение от Ivan Valkov » 11 фев 2020 09:12

Браво Ники бих казъл че вече се оформя перфектния аквариум. Лично мен Хелферито много ме радва как стои. Друго ме гложди като човек който набляга на рибите в един аквариум този някак ми стои постен от към рибоци. Може би защото за по дребни видове а и аквата не е 50 литра.

Потребителски аватар

Topic author
niki_o
<<маниак>>

Мнение от niki_o » 14 фев 2020 18:47

Да не се похвали човек :D
Точно в Неделя след смяната на водата смених и Макрото което добавям .Последните поне 2 години ползвах NPK на Сера и бях доволен,но сега поръчах друго от Интернет.Ето снимките му:
20200214_174007.jpg
20200214_173958.jpg
20200214_173951.jpg
Резултата е Ксенококус повсеместно.Първо се появи по Алтернатерата ,а после и по камъните и другите растения.Червените растения позагубиха цвета си ,но всички си се развиват добре.Явно Фосфата е малко.... :(
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 111 times
Been thanked: 53 times

Мнение от Ivan Valkov » 14 фев 2020 19:04

Мда може и нитрата да иде повечко........ Щом червените губят цвят нитрата ще е 10 и нагоре. Аз от както дозорам 7:1=NO3:PO4 съм доста по доволен даже обмислям да сляза на около 6 нитрат като дозиране.

Потребителски аватар

Topic author
niki_o
<<маниак>>

Мнение от niki_o » 14 фев 2020 20:16

Ivan Valkov написа:
14 фев 2020 19:04
Мда може и нитрата да иде повечко........ Щом червените губят цвят нитрата ще е 10 и нагоре. Аз от както дозорам 7:1=NO3:PO4 съм доста по доволен даже обмислям да сляза на около 6 нитрат като дозиране.
Ами на опаковката пише 10 към едно ,но не беше със някаква фабрична тапа под капачката и немога да вярвам дори и на това.Имам Фосфат отделно ,но неисках да добавям тази седмица за да проследя всичко.Другата седмица ще добавям и ще видим ;)

Gr_aqua
<<ентусиаст>>
Регистриран: 08 ное 2019 09:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 62 times
Контакти:

Мнение от Gr_aqua » 14 фев 2020 23:10

Аз мисля, че за седмица не може да се добие ясна представа. При смяна на торове или коригиране на съотношения според мен е удачно да се изчака поне 2-3 седмици за да се даде време на растенията да се адаптират към промяната. Понякога малки промени водят до пик на алги и след 2 седмици при поддържане на "постоянна газ" те изчезват и растенията започват да се развиват нормално. Всяка промяна е стрес и води до нежелани резултати. Това се отнася и при промяна на интензитет на светлината или промяна на времето на осветеност, подаването на СО2...
И винаги само по едно нещо се променя! След което следва пауза минимум 2 седмици в които другите параметри остават константни.
Не че не ги знаеш тия неща ама аз да кажа. Все пак темата е публична и някой нов колега може да се възползва.

Потребителски аватар

Topic author
niki_o
<<маниак>>

Мнение от niki_o » 14 фев 2020 23:25

Ами Румба аз само Макрото промених-останалото е константа от поне 2 месеца. Но щом всеки следващ ден нещата вървят в една и съща посока за мене и седмица е показателна ;)
При големия буфер който се явяват Манадото и Зеолита на момента да си проличи по всичко за мене значи ,че нещо кардинално не е наред.Както писах и преди бутилката нямаше никакво фабрично затваряне и дори немисля да го ползам повече! Нямам си и на идея какво съдържа ,но не ме кефи ;) Имам малко останало от старото Макро и ако следващата седмица всичко се стабилизира с него пак ще взема от същия,ако не то тогава дъното ми играе пак някой номер и ще се изнервя.И без това 2 торби с грунд седят в мазата и чакат подобен момент :lol:

Потребителски аватар

Penta
<<прохождащ>>
Регистриран: 06 ное 2019 14:33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Мнение от Penta » 15 фев 2020 21:10

Този тор е много близък до системата за торене на Edward PPS-Pro, с тази разлика че Калия е точно на половина. Много подробно е описана от към светлина, CO2 и смяна на вода и т.н.т, може да прочетеш в нета.
Базира се на минимално торене и смяна на вода само когато има натрупване, определя се с TDS метър.
Както е описано на етикета, дозата трябва да е 1мл на 50л дневно. Това е минимума без седмична смяна на вода. Смяна на вода само когато водата в аквариума надвиши (TDS на вода за смяна) + 90µS.
Ако добавяш 2мл/50л седмично (както си го превеждам от етикета) това е смешно малка доза. Калия пък е колкото в ProFito.

Отговори

Върни се в “Нашите аквариуми”