Как съхранявате растения който не ви трябват?

да си поговорим за всичко, което ни интересува, но е различно от акваристика
Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 142 times
Been thanked: 72 times

Как съхранявате растения който не ви трябват?

Мнение от Ivan Valkov » 11 сеп 2020 08:59

Здравейте, рано или късно всеки при промяна на облика на аквариума си му остават някакви растения. Въпроса е там че примерно не сте убедени че нама да са ви нужни за да ги продадете или изхвърлите а искате да ги запазите.

В моят случай става въпрпс за Микрозорум преториус. Рано или късно взема превзема аквариума но от друга страна не ми се разделя с него.

Отглеждал съм го в затворена туба от 11 литра но пак се изисква допълнително място и поне минимум грижи.

Друг вариянт е реша до голяма степен листата и оставям само ризомата и млади листа.
Друго което се сещам е да отбера млади дъщерни малки растения и да заместя голямото с малките и така че мине доста време до развиването им.

Интересно ми е вие как процедирате?

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 21:17
Has thanked: 30 times
Been thanked: 116 times

Мнение от niki_o » 11 сеп 2020 21:42

Точно Микрозорум аз бих орязал ризомата до голо и да го оставя да се възтановява.Преди доста години в един 54 литров така направих(заради брада де :) ) и няколко месеца по късно се беше до толкова равъдил ,че заредих 126 литровия ;)
Но все пак не се разделяш с растението и само нови и свежи листа ще имаш....
Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Отговори

Върни се в “Говорилня”