Световната пандемия от Covid-19

да си поговорим за всичко, което ни интересува, но е различно от акваристика
Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 124 times
Been thanked: 57 times

Световната пандемия от Covid-19

Мнение от Ivan Valkov » 15 мар 2020 17:41

Здравейте, колкото и са ми е банална тази тема мисля че има място и в нашия форум.

Въпреки че до голяма степен съм повече на работа или удома смея да твърдя че негледането на телевизия донякъде ме държи да мисля трезво.

Иначе дори и в малък град като Димитровград се наблюдава масова истерия. Днес ми се наложи да си поръчам предварително лекарства за да чакам и заемам минимум време на аптеката. В големите магазини е кошмар а в кварталните виждам едно малко по голямо спокойствие.

Определено аквариума помага в случая поне човек да се разсее малко.

Пазете се максимално и не изпадайте в паника!

Потребителски аватар

Blagovest.plachkov
<<ентусиаст>>
Регистриран: 03 ное 2019 19:06
Has thanked: 88 times
Been thanked: 38 times
Контакти:

Мнение от Blagovest.plachkov » 15 мар 2020 18:51

То е навсякъде паника . Справяме се някак си . Аз не им обръщам внимание . Карам си по старому

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

„И не забравяйте – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.“
Васил Иванов Кунчев

Потребителски аватар

EdwardK
<<стажант>>
Регистриран: 04 яну 2020 12:57
Has thanked: 34 times
Been thanked: 37 times

Мнение от EdwardK » 16 мар 2020 16:03

Аз, честно казано, съм на противоположно мнение.
Понякога , в Европа неглижираме повече от нужното... докато в Китай ще се отърват от вируса , главно заради пословичната дисциплина на населението, то тук това, че сме "над нещата" мисля, че може да ни изиграе лоша шега.

Не мога да разбера защо статистиците казват, че смъртността е относително ниска и включват Китай в уравнението. Ако погледнем реално в Европа изобщо не е ниска.
Отделно ние в България изобщо не бива да се успокояваме, че имаме 2 смъртни случая. И Италия отначало имаше два.

За мен ситуацията си е проблем, но пък може да ни научи на много неща.

Прогнозата ми е също, че ни предстои масивна икономическа криза.

И за завършек, ще се изкажа малко неонацистки: Това ни е наградата , задето превърнахме Европа в разграден двор , в който всеки орк може да се чувства човек.
И защо не го наричаме Китайски вирус, при условие, че си е точно такъв?! Заради малоумното китайско комунистическо правителство , което укриваше информация, сме на тоя хал в момента, хайде няма нужда да ни се правят на много хрисими и да ни пращат помощ сега, когато ни го натресоха това.
Консуматорската ни икономика ще ни затрие като континент.
Светлината в тунела е , че благодарение на случващото се, има надежда това да се промени.

Супа от прилеп.....колко еволюционно недоразвит и когнитивно ощетен трябва да си, за да ядеш подобна гозба?!?! Че и да платиш за това? Екзотичното и небцето са най-лошият враг на днешния европеец.

jabeto
<<ентусиаст>>
Регистриран: 12 ное 2019 20:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Мнение от jabeto » 16 мар 2020 21:38

Фак за краварите!
These users thanked the author jabeto for the post (total 2):
EdwardK, Gr_aqua
Rating: 33.33%

Потребителски аватар

aquafan
<<ентусиаст>>
Регистриран: 10 ное 2019 19:37
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times

Мнение от aquafan » 17 мар 2020 23:28

Повече нищо няма да кажа, не е шега работата..

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 21:17
Has thanked: 27 times
Been thanked: 97 times

Мнение от niki_o » 18 мар 2020 00:22

Въздържах се по темата само защото в този случаи....( и като цени на техника де ) аз за вас съм външен!НО.....
Лично мое мнение е...!!!!!!!!!!
И не са случаини пунктуалните знаци в предишните два реда ;)
Та.....значи голяма пандемия-да ужасно заразен е! В пъти над всичко което до сега СЪВРЕМЕННАТА медицина познава!Но каво причинява?
Не , още не съм го карал,но няма явно да ми се размине,и аз на собствен гръб ако мога да потвърдя ,че съм го преживял ще е чудо при условията на здравословното ми състояние!
Та хаиде без да се плашим повече от нужното!Това е един нормален вирус със летален край само в единични случаи.
Колко са умрелите(съжелявам ако на някой има познати починали ....само теоритично говоря) те са не повече от 3000 към момента за цялата Земя...а за последните 4 години в Германия умрелите от обикновен грип са 20 000 ! Да в държавата дето уж е на върха на защитеността смъртността е доста над тази сега(само за сега обаче) и дори тя затваря границите дето точно тя отвори за света де....
Има нещо,ужасно заразно е, и е смъртоносно за слабите ИМУНИТЕТИ (не случаино е с главни букви),но здравите огранизми могат само да му се присмеят-моля такива да не спекулират с това(не се занае кой ще заразите)!
И дали мисля за това постоянно както се тиражира в медиите?
НЕ,НЕМИСЛЯ изобщо,а вие защо ? Дали някой изобщо чу за ХАмериканските войски(армия) дето се строяват на НАША (Европеиска земя) и то на границите й със наша (незнам дали вече за БГ да пиша БРАТСКА Русия ) съседка .
Хаиде да помислим кой праща воиски на територия дето трвяда да се заразят със смъртоносен вирус и какво в това време те трябва да охраняват?.............И защо тия воиски не се инфектират ;)
Добре дошли във света на димните завеси- но за съжаление тая завеса ще отведе една част от нас със себе си за да може новия ред да възтаржесвува :twisted:
Желая само здраяве на всеки прочел тоя пост защото ще му е нужно ;)
These users thanked the author niki_o for the post:
Ivan Valkov
Rating: 16.67%

Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

aquafan
<<ентусиаст>>
Регистриран: 10 ное 2019 19:37
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times

Мнение от aquafan » 18 мар 2020 11:04

Нали ги прибраха войниците ?

jabeto
<<ентусиаст>>
Регистриран: 12 ное 2019 20:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 31 times

Мнение от jabeto » 20 мар 2020 13:16

Потребителски аватар

niki_o
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 21:17
Has thanked: 27 times
Been thanked: 97 times

Мнение от niki_o » 20 мар 2020 17:33

Е те сценаристите на Симпсънс случаино предрекоха и Тръмп като президент ;)
Искахме място където да отпускаме сред хора с нашите интереси след гадния и тежък работен ден....ами да се преборим за това!

Потребителски аватар

Topic author
Ivan Valkov
<<маниак>>
Регистриран: 22 окт 2019 23:03
Has thanked: 124 times
Been thanked: 57 times

Мнение от Ivan Valkov » 20 мар 2020 20:52

Да Ви кажа доста по рано очаквах да настъпи covid-19 из целия свят - още като казаха че заболяемостта в Китай е била висока от Декември месец. Покрай Коледа и Нова Година алъж - вериша е засилен та няма как но...... Продължавам да твърдя че доста от мерките са пресилени и са параван за други действия..... Поживьом увидим.

Отговори

Върни се в “Говорилня”